----------------------------------
> INFORMACJE O AUTORZE
----------------------------------

1.
Powrót do strony głównej
 
Data urodzin: 1968
Pierwszy kontakt z komputerem: 1989
Stan cywilny żonaty

Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu w specjalności Eksploatacja Pojazdów i Maszyn (płyny eksploatacyjne). Rok ukończenia studiów 1993r. W trakcie studiów ukończone równolegle trzyletnie studium pedagogicze, a roku 2001 Studia Podyplomowe na kierunku Informatyka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Komputerami i informatyką zajmuję się od 1989 roku. Po pewnym czasie zainteresowanie przeobraziło się w fascynację, która doprowadziła do tego, że zagadnieniem tym zacząłem zajmować się zawodowo.

Od kilku lat pracuję w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Pionkach jako nauczyciel informatyki.
W dotychczasowej karierze informatycznej udało mi się zapoznać z:

- Programami biurowymi: typu Microsoft Office, Microsoft Works, Star Office
- Programami graficznymi do edycji rysunków bitmapowych i wektorowych (chociaż nie da się ukryć, że zdolności rysunkowych nie posiadam, a ulubionymi narzędziami do tworzenia rysunków pozostają: Micrografx Picture Publisher i Micrografx Draw).
- Systemami operacyjnymi: DOS, Windows 3.11, Windows 95, Windows 98, zetknąłem się również z Windows ME, Windows 2000. W chwili obecnej z przyczyn oczywistych zajmuję się Windows XP. W planach cały czas pozostaje dokładniejsze zapoznanie się z systemem Linux, chociaż wstępne "potyczki" z dystrybucją Knopix-a wskazują, że bliższe jego poznanie może być dla mnie ciekawą przygodą.
- Sieciowymi systemami operacyjnymi: NetWare 3.12 (w 1995r. ukończyłem podstawowy kurs Administratora Sieci - wprawdzie bez certyfikatu Novella, ale zawsze to lepsze niż nic ;-) ), NetWare 4.11 (tym też administrowałem przez pewien czas w UM Pionki oraz do końca 2005r w pracowni informatycznej PSP Nr 5 w Pionkach.
W lipcu 2004r uczestniczyłem, w krótkim szkoleniu dla opiekunów szkolnych pracowni komputerowych z system Microsoft SBS 2003. Od stycznia 2006, zajmuję się nową szkolną siecią komputerową opartą o ten właśnie system.
Pierwsze spotkanie z SBS 2003 pokazało, jak wielki zakres wiadomości i umiejętności trzeba będzie posiąść aby móc powiedzieć o sobie "jestem świadomy możliwości i ograniczeń jakie daje system". Niemniej jednak mam nadzieję, że po intensywnej nauce popartej szeregiem działań praktycznych, w miarę szybko poznam większość zagadnień związanych z bezpieczeństwem tego systemu.
- Językami programowania: Visual Basic (dawno temu), Turbo Pascal, Delphi.
- Zagadnieniami tworzenia dokumentów internetowych: HTML z elementami JavaScript i PHP.
- oraz setką innych pomniejszych programów i programików

Z większych zadań, z którymi udało mi się uporać, na pewno pozostanie mi w pamięci praca nad podręcznikiem dla uczniów gimnazjum. Tytuł podręcznika to: "INFORMATYKA w SZKOLE. Podręcznik gimnazjalisty", wydany przez nieistniejące już wydawnictwo Intersoftland (nie polecam do współpracy). W nagrodę na półce mam książkę z własnym imieniem i nazwiskiem i kilka miłych słów od tych, którym książka ta przypadła do gustu.
Jeśli tylko zdrowie pozwoli (a oczka pieką od monitorka) to myślę, że jeszcze jakiś czas ...

[TOP]